Canlı Okey Salonları ve Ücretsiz Sohbet Odaları ile keyifli zamanlar geçirin.

Edencity - Online Okey Oyna - Bedava Sohbet'e Katıl!


                       

EdenCity Net en çok sevilen ve beğenilen online okey ve sohbet sitesidir. Edencity platformunda ister sohbet odalarına katılabilir, isterseniz online okey salonlarına katılın. şimdi eğlencenin tam vakti. Yüzlerce online kullanıcı seni burada bekliyor!

Joker Okey


Joker Okey

Okey’in amacı, 14 parçasını parçalara ayırmak. Rakamlar:

Diziler sırasıyla aynı rengin 3 veya daha fazla parçası, örneğin 4 5 6 veya 9 10 11 12
Kümeler 3 veya 4 eşit boyutlu farklı renkteki parçalardır, örneğin 8 8 8 veya 11 11 11 11 .
7 çift: 14 kartın tümünü aynı renkteki 7 eşit n ve n çift n ile birleştirmek de mümkündür . Örneğin:

3 3 5 5 6 6 6 6 9 9 10 10 10 10

♦ Diziler, sırayla aynı renkteki herhangi bir sayıda döşemeyi içerebilir, ancak köşe etrafındaki dizilere izin verilmez: 13 1 2 , örneğin geçersiz bir dizilimdir. Aynı şekilde, aynı renkli taşlara sahip cümleler geçersizdir. B. 4 4 4 geçersiz bir cümledir.

Gerçek şakalar ve sahte şakalar
Dağıtıcı, oyuncuların jetonlarını dağıttıktan sonra bir jetonu tersine çevirir. Bu simge tanımlarınızı ortaya iki gerçek n Joker . Aynı rengin yüksek rütbeli iki taşı, bu tur için gerçek joker kartlar olarak kabul edilir. örnek:

bayi ortaya koymaktadır 6 bu yuvarlak uygulamak 7 7 bir şekilde gerçek Joker ve yerine başka bir taş tür. B. 9 7 10 – 3 7 3 – 1 2 7 7 5 veya 8 7 7 (elbette 6 7 8 ya da 7 7 7 de geçerlidir, gerçek joker tüm parçaları değiştirebilir ya da temsil edebilir !)

♦ İki yanlış Joker (Üzerinde numarası olmayan bu iki taş) gerçek joker orijinal değerleri yerine. Yukarıdaki örnekte,✭ve✭sadece7ve7olaraksayılırve örneğin kullanılabilir:✭ 8 9 veya 7 ✭ 7

J Gerçek jokeri tanımlayan çevrilmiş jeton (örneğin 6) bu raunt için oyun dışı kalır, bu nedenle hiçbir koşulda bir oyuncu tarafından çizilemez.

Elbette, iki sahte şakacıyı (diğer çürük varyantlarda olduğu gibi) gerçek şakacı olarak kullanabilirsiniz. Muhtemelen bu oyun kuralının amacı, bir joker kartın hasar görmesinin tespit edilmesinin getirdiği haksız avantajı içermekti. Ek olarak, normal joker kullanımıyla bir taş daha işlenecektir. eksik olanlardan biri (gerçek jokeri tanımlayan belirteç), bu da uzun vadede oyunu etkiler.Bir cevap bırakın.